امید
Authors

شاید جالب باشد بدانید دکتر شریعتی سوار بر یک خودروی روسی می‌شد. مصدق نیز یک پونتیاک داشت که البته خیلی فرصت استفاده از آن را پیدا نکرد.


خودروهای قدیمی، در حقیقت آنهایی که بیش از 40 سال از عمرشان می‌گذرند جزو کالاهای گرانبها تلقی می‌شوند. این در حالی است که اگر آن خودروی قدیمی یک مالک مشهور داشته باشد، روی ارزشش افزوده می‌شود. ایران پیش از انقلاب به حجم انبوه واردات به خصوص خودرو، محل رفت و آمد محصولات روز اروپایی و آمریکایی بود. از برندهای لوکس آلمانی گرفته تا خودروهای پرقدرت مسابقه‌ای.

به گزارش بازار خبر ، دکتر علی شریعتی مالک یکی از خاص‌ترین خودروهای نه تنها ایران بلکه کل دنیا بود. یک دستگاه Moskvitch ساخت شوروی سابق. خودرویی که به نظر می‌رسد مدل 408 Wagon باشد. کمپانی موسکوویچ سال 1930 تاسیس شد و سال 2002 نیز اعلام ورشکستگی کرد. خودروهای روسی به قدرت بالای بدنه مشهور بودند. آنها که Lada را می‌شناسند، این نکته را تصدیق می‌کنند. موسکوویچ فوق به شماره شهربانی 32259 مشهد هنوز در هم موزه شریعتی تهران نگهداری می‌شود.

دکتر مصدق نیز به عنوان یکی از افراد سرشناس ایران، مالک یک دستگاه پونتیاک Chieftain بود. خودرویی متعلق به نسل اول تولیدات دهه 50 میلادی. سلامت این خودرو هنوز تایید نشده است.

تصاویری از "موسکوویچ" دکتر شریعتی:
"پونتیاک" دکتر مصدق:تصویری تایید نشده از عاقبت خودرو دکتر مصدق:

[ ۱۳٩۱/۸/۱٤ ] [ ۱:۳٢ ‎ق.ظ ] [ کمیل ]
About

Archive
Blog Custom


Iranbloglist.com